Rezervace termínu schůzky
alo-logo
0
0 Kč

Jak vybrat zásnubní prsten

Naše zásnubní prsteny nechávají vyniknout kráse a třpytu diamantů a drahokamů, které v ALO diamonds pečlivě vybíráme. Nejkvalitnější diamanty, precizní brus a originální zpracování utváří designové zásnubní prsteny, které jsou jedničkou na trhu v Čechách a na Slovensku. Zásnubní prsten ALO diamonds je díky své kvalitě a zpracování navždy, stejně jako by měl být manželský slib.

Stvrďte svou nehynoucí lásku diamantem, který je čistý a pevný jako vaše pouto. Výběr zásnubního prstenu začíná výběrem barvy zlata. Bílé zlato je aktuálně největší klasikou, a to především díky své nadčasovosti a univerzálnosti. Hodí se ke všemu a nechá ještě více vyniknout třpytu diamantů a drahokamů. Žluté zlato je naopak tradiční volba s kontextem na předchozí generace, kde znamenalo nejvyšší kvalitu a prestiž. Pokud toužíte po extravagantním kousku, zvolte růžové zlato, které působí velmi žensky a romanticky.

Největší rozhodování připadá na výběr kamene. Rozhodujete se mezi zásnubním prstenem s drahokamem nebo diamantem? Drahokamy se vyznačují nejen oslnivou barvou, často mají také magickou sílu a energii. Pokud se rozhodnete pro drahokam, nabídka je opravdu široká a orientovat se můžete buď podle preferované barvy nebo prestiže drahokamu. Tzv. Velkou trojku tvoří smaragd, safír a rubín, další velmi vzácné drahokamy jsou tanzanit a paraiba. Smaragdy, safíry a rubíny jsou společně s diamanty nejtvrdšími nerosty, proto jsou odolné proti poškrábání a zničení a nejvhodnější drahokamy pro zásnubní prsteny, které s vámi mají vydržet celý život.

Diamant je klasikou u zásnubních prstenů, nejčastěji se setkáváme s diamanty čirými. Pyšní se svou čistotou, odolností a také tzv. ohněm, neboli odrazem světla do zářivých až duhových paprsků. U diamantů se posuzují parametry 4C: hmotnost, barva, čistota a brus. O výběru diamantu si můžete přečíst ZDE. Klasikou jsou diamanty čiré, avšak příroda je mocná a vytváří také vzácné diamanty barevné. Mezi ty nejhodnotnější a nejvzácnější patří růžové, červené a modré diamanty.

Zásnubní prsten může mít pouze jeden centrální kámen nebo setting více kamenů. Kombinací je mnoho a na vzhled má velký vliv také tvar kamene a jeho brus. Nejvyhledávanější jsou kulaté centrální diamanty, případně s osázenou obroučkou nebo settingem briliantů. Pro originálnější vzhled můžete vybrat hranatý tvar kamene, kapku, bagetový brus apod. Z naší rozmanité nabídky si určitě vyberete.

Tak hlavně, ať řekne ANO!