Rezervace termínu schůzky
alo-logo
0
0 Kč

Průvodce velikostmi prstenů

Chystáte se vyslovit nejdůležitější otázku vztahu a vybíráte dokonalý prsten? Nebo kupujete prsten k jiné příležitosti? Kromě designu je velmi důležitá správná velikost. Jsme si vědomi, že to může být ošemetná situace, proto jsme pro vás připravili průvodce velikostmi, který vám výběr a nákup usnadní. A pokud i tak nebude nakonec prsten sedět, zdarma vám velikost upravíme, vyměníme nebo vyrobíme velikost, kterou potřebujete. 

 

Jak vybrat správnou velikost prstenu?

K měření existují speciální měřící kroužky, ale jde to snadno i bez nich. Stáhněte si list velikostí prstenů, umístěte stávající prsten, podle kterého vybíráte, na potištěný list velikostí a porovnejte vnitřní průměr prstenu se zobrazenou velikostí. Číslo nad odpovídajícím kruhem určuje velikost prstenu.

 

Měření pomocí měřících kroužků

Nejpřesnější měření je pomocí měřících kroužků. Zde pro vás máme pár tipů, jak měřit co nejpřesněji:

  • Nejvhodnější doba pro měření je na konci dne, kdy jsou prsty největší.

  • Vezměte v potaz, že v letních měsících mají prsty větší tendenci otékat, velikost se tedy během dne minimálně o jednu velikost zvětší, v zimě dochází zase díky mrazu ke stažení kůže prstů.

  • Měření opakujte několikrát během dne.

  • Prsteny se širší obroučkou např. 4 mm sedí standardně ve větších velikostech než standardní 3 mm obroučky.

  • Pokud máte větší kloub než kořen prstu, je potřeba mít na mysli, že prsten musí přejít přes kloub, tím bude nasazený volnější u kořene prstu.

  • Prsten by neměl být nikdy těsný, vlivem vnějších podmínek může dojít právě k natékání a odkrvení prstů, velikost by měla být vždy volná tak, aby šlo prstenem lehce otáčet ze strany na stranu nebo při přitlačení nasazeného prstene k lůžku by měla být cca 2 mm mezera.

  • Prsten by měl jít z sundat z prstu bez tlaku a svraštění kůže prstů.

  • Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vyberte si tu větší.

 

Nechte velikost na nás

  • Nechte se změřit našimi profesionály v buticích ALO, kde vám se vším rádi poradí.

  • Pokud má být prsten překvapením, změřte tajně obvod prstu pomocí nitě, pásky nebo provázku a následně změřte pravítkem jeho délku. Velikost určíme za vás.

 

Úprava velikosti prstenů

V případě špatné velikosti se nemusíte obávat, velikost vám zdarma přesně na míru upravíme, prsten vyměníme nebo vyrobíme nový ve velikosti, kterou potřebujete.

Naši šperkaři vám bezplatně zvětší či zmenší prsten o 2 až 3 velikosti. Úprava velikosti prstenů standardně trvá 2-3 týdny. Pokud má prsten specifický design a nelze proto provést zmenšení nebo zvětšení běžným postupem, vyrobíme vám prsten nový. V takovém případě může být lhůta pro dodání delší. U některých designů je při zvětšení prstenu potřeba přidat zlato nebo další kámen, v takových případech nutné příslušnou částku doplatit. Možnost bezplatné úpravy velikosti nebo výměny za jinou velikost se vztahuje pouze na nenošené ALO diamonds prsteny.